Kahraman Hisar

En iyi tur seçeneklerini inceleyin . Hayallerinizdeki Tatil İçin Erken Rezervasyon Fırsatlarını Kaçırmayın

Antalya  Olympos Side Turu

Antalya-Phaselis- Olympos-Aspendos-Side Turu

Antalya  Olympos Side Turu

Tur Bilgileri

 • Tarih 10-14 Nisan 2024
 • Süre 3 Gece 4 Gün
 • Fiyat 6750 TL
 • Ödeme Koşulları
  Tek Kişilik Oda İki Kişilik Odada Kişibaşı Üç Kişilik Odada Kişibaşı
  7750 TL 6750 TL 6250 TL
  7-12 Yaş Çocuk Ücreti 3-6 Yaş Çocuk Ücreti 0-2 Yaş Çocuk Ücreti
  4790 TL 0 0

   

N

TUR PROGRAMI

1.GÜN: ANKARA

Akşam saat 23:15 de Necatibey Demirtepe Köprüsü altında  buluşma ve hareket.

2.GÜN: ANTALYA, TERMESSOS, DÜDEN ŞELALESİ, KALE İÇİ, ANTALYA YAT LİMANI

Sabah saatlerinde güzergah üzerinde kahvaltı sonrasında, Antalya'ya varış.  Antalya turumuzun ilk durağı, Termessos antik kenti.  Burası, Anadolu’nun en eski halklarından Luvi'lerin soyundan gelme Solym’ler tarafından kurulmuş önemli bir antik kenttir. Orman içinde korunan ören yerlerinin en çarpıcılarından biri olup, Güllük Dağı Milli Park içinde yer alır. Termessos antik kenti gezimiz sonrasında, ikinci durağımız olan, Düden Şelalesi'ne doğru yola çıkıyoruz.  DSİ tarafından bir mesire alanına dönüştürülen Düden şelalesinde akan suların sesi ve ağaçların gölgesinde dinleniyor ve fotoğraf çekiyoruz. Sonrasında, Antalya Kale İçi’ni geziyoruz. Kale İçi  Antalya’nın göbeğinde tarihi evleri ile fotoğraf makinalarınızı elinizden düşüremeyeceğiniz çok sevimli bir mahalle. Kaleiçi, kent merkezindeki katlı yapılaşmadan korunabilmiş, geleneksel doku, günümüze kadar korunarak özgün yaşayabilmiştir. Antalya Yat Limanı gezimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Antalya'daki otelimizde.

3.GÜN: KEMER, PHASELIS, OLYMPOS, ÇIRALI

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Kemer istikametine hareket ediyoruz.  Kemer Yat Limanı ve Ayışığı Parkında geziyoruz. Kemer Halk Plajında yüzme molası.  Olimpos Beydağları Millî Parkı içinde çam ve sedir ormanları arasında yer alan antik Phaselis Antik kenti  ziyareti için yola çıkıyoruz. Antik Çağda Likya  ve Pamfilya bölgesi sınırları arasında konumlanan Phaselis döneminde önemli bir liman kenti olmuştur. Antik Çağ düşünürleri açısından da önemli bir merkezdir. Büyük İskender bir gece,  zengin bir şölenin ardından, dostlarıyla Phaselis sokaklarında gezerken Phaselis’li meşhur filozof Theodoktes'in heykelini görüp coşkuya kapılmış ve yanındakilerin başlarını süsleyen çelenkleri alarak, heykelin üzerine yağdırmış, böylece hem felsefeye hem düşünüre saygılarını sunmuştur. Antik kent girişinde su kemerlerini (aquadükt sistemi) görüyor ve rehberimizden kent tarihi ile ilgili bilgi alıyoruz, daha sonra askeri liman istikametinden, güney limanına doğru yürüyoruz ve kentteki yapıları keşfediyoruz. Sütunlu yoldan ilerleyerek, Büyük Hamam, Tiyatro, Şehir Meydanı, Domitian Agorası ve İmparator Hadrian’ın (MS 117-138) kenti ziyareti şerefine yapılan Zafer Takını görüyor ve Güney Limanına iniyoruz.  Phaselis ziyaretimizi tamamlayarak, Olympos’a doğru yola çıkıyoruz. Olympos antik kentini ziyaret ediyoruz. Dileyen konuklarımızla Çıralı’da sönmeyen ateşe yürüyoruz ve meşhur Bellorophonthes efsanesini dinliyoruz. ( Yürüyüş yapmak istemeyen konuklarımız denize girip sahildeki kafelerde oturabilirler). Gezimizi tamamlayarak Antalya’daki otelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Antalya'daki otelimizde.

4.GÜN: PERGE, ASPENDOS, SİDE  

Otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında Perge antik kentine hareket. Perge, Helenistik dönemden itibaren Pamfilya’nın önemli kentlerinden biri olmuştur. Dünya tarihinin ilk kadın belediye başkanı  Plancia Magna ve matematikçi Pergeli Apollonius'un da memleketidir. Stadyum, Güney Hamamı, Helenistik Anıtsal Kapı, Sütunlu Kuzey Güney Caddesi, Agora ve dükkanları ve Belediyenin yol yıkama sistemleri, Akropolün güney eteğinde çeşme yapısı (nympheum) ve nehir tanrısı Kestros heykeli   gezimiz esnasında görebileceğimiz yapılardır.  Perge gezimizi tamamlayarak Aspendos tiyatrosuna geçiyoruz. Aspendos Tiyatrosu mimar Zenon’un eseridir.  Roma’nın filozof İmparatoru Marcus Aurelius zamanında tamamlanmıştır. Antik Çağda muhteşem tiyatro oyunlarına sahne olan yapıyı geziyoruz ve fotoğraf çekiyoruz.  Side Antik Kentine doğru yola çıkıyoruz. Side’ye varış ve rehberiniz tarafından yeniden düzenlenen antik yerleşimde konuklarımıza serbest zaman verilecektir.   Kıyı boyunca sıralanan kafe ve restoranlarda oturup içeceklerinizi yudumlayabilirsiniz.  Akşam saatlerinde  otelimize dönüş. Konaklama ve akşam yemeği Antalya'daki otelimizde.

5.GÜN: ANTALYA, ANKARA

Otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında Antalya Müzesi’ne gidiyoruz. Antalya Müzesi, bir arkeoloji ve tarih müzesi olup aynı zamanda bölge müzesi olarak da nitelendirilebilir. Koleksiyonundaki eserlerin büyük bölümü bölgede yapılan kazılardan elde edilmiştir. Salonlarda, Antalya topraklarının binlerce yıllık geçmişini yansıtan, kronolojik ve yer yer konularına göre sergilenen eserler görülebilir.  Müze ziyaretimizden sonra Ankara’ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saat 22:30 sularında

ULAŞIM
Ulaşım araçları turlarımıza katılım sağlayan kişi sayısına göre belirlenmektedir.  10-17 kişi arası minibüs, 18-35 kişi arası midibüs, 35-50 kişi arası katılımcı olması halinde otobüs ile turlarımız gerçekleştirilmektedir.

KONAKLAMA

3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Özel araç ile ulaşım, otelde konaklama (3), kahvaltı (3), akşam yemeği (3), seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV.


ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Son gün akşam yemeği, öğle yemekleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
 

DURAKLAR
1-23.15  Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-23:20  Bahçelievler Milli Kütüphane
3-23:25  Söğütözü Armada AVM önü
4-23: 40  Ümitköy Köprüsü altı
5-23:45   Koru Sitesi Migros AVM karşısı