Kahraman Hisar

En iyi tur seçeneklerini inceleyin . Hayallerinizdeki Tatil İçin Erken Rezervasyon Fırsatlarını Kaçırmayın

Amasya Tokat Hattuşaş Turu

Amasya-Tokat-Hattuşaş Turu

Amasya Tokat Hattuşaş Turu

Tur Bilgileri

 • Tarih 23-25 Ağustos 2024
 • Süre 2 Gece 3 Gün
 • Fiyat 3600 TL
 • Ödeme Koşulları
  Tek Kişilik Oda İki Kişilik Odada Kişibaşı Üç Kişilik Odada Kişibaşı
  4250 3600 3250
  7-12 Yaş Çocuk Ücreti 3-6 Yaş Çocuk Ücreti 0-2 Yaş Çocuk Ücreti
  2750 0 0

   

N

1.GÜN: AMASYA 
Sabah saat 07.15  Necatibey Demirtepe Köprüsü altında buluşma ve hareket. Öğleden sonra Amasya'ya varış. Büyük bir kültürel geçmişe sahip olan Amasya'nın bugüne kadar 19 farklı devletin egemenliği altına girdiği söylenmektedir. Osmanlı İmparatorluğu döneminde birçok padişah Amasya'da dünyaya gelmiş ve şehzadelik yapmıştır. Helenistik Dönem’ e tarihlenen anıtsal Kaya Mezarları ilk ziyaret yerimiz olacaktır. Daha sonra,  İlhanlı yöneticileri ve yakınlarının mumyaların bulunduğu  Amasya Müzesi, Mustafa Kemal'in 1919 yılı Haziran ayında Amasya'ya geldiğinde konakladığı ve Amasya Tamimi'nin kaleme alındığı yer olan Saraydüzü Kışla Binası, Milli Mücadele Müzesi, Amasya Evleri olarak da bilinen Yalıboyu Evleri, 1865 yılında Amasya Mutasarrıfı Ziya Paşa tarafından yaptırılan saat kulesi, Sultan II. Bayezid'in Kapı Ağası Hüseyin Ağa tarafından 15. Yüzyılda yaptırılan Kapı Ağa Medresesi, Kızlar Sarayı, Hazeranlar Konağı, Ulu Camii ve Mahkeme Camii olarak da bilinen Burmalı Minare Cami, Bimarhane ve Ferhat'ın Şirin için açtığı su kanalının görülmesinden sonra otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Amasya’daki otelimizde.
 
2.GÜN: TOKAT 
Otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrasında Tokat istikametine doğru hareket ediyoruz. Dünyanın en büyük ve en görkemli mağaralarından birisi ve  doğa harikası olan Ballıca Mağarası ile ziyaretlerimize başlıyoruz Sonrasında Tarihi Sulu Sokak’ta bulunan Arastalı Bedesten olarak adlandırılan Tokat Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Eski bir geleneksel Osmanlı evi olan  Latifoğlu Konağı’nı ziyaret ediyor ve bahçesinde çay molası veriyoruz. Atatürk Evi ve Etnoğrafya Müzesi, Plevne Gazi Osman Paşa Müzesi,  Saat kulesi, Voyvoda Han, Ali Paşa Cami, Sulu Sokak, Taşhan, Deve Han'ın gezilmesinden sonra otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Amasya’daki otelimizde.
 
3.GÜN: ÇORUM
 
Kahvaltı sonrası, Boraboy köyünün batısında bulunan, doğal bir heyelan set gölü olan Boraboy Gölünü ziyaret ediyoruz.  Amasya’da öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Mısır devleti ile boy ölçüşebilecek kadar görkemli bir İmparatorluk kuran Hititlere başkentlik yapan ve  Anadolu’da yüzyıllar boyu çok önemli bir merkez olan Çorum, Boğazköy'deki Hattuşaş Ören Yerine hareket ediyoruz.  Hititlerin kutsal alanı olan ve kaya kabartmalarıyla meşhur, Yazılıkaya'yı gezdikten sonra, Ankara’ya dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Akşam saat 22.30 civarında Ankara'ya varış.
 
ULAŞIM
Ulaşım araçları turlarımıza katılım sağlayan kişi sayısına göre belirlenmektedir.  10-17 kişi arası minibüs, 18-35 kişi arası midibüs, 35-50 kişi arası katılımcı olması halinde otobüs ile turlarımız gerçekleştirilmektedir.
 
KONAKLAMA
 
Amasya Apple Palace otel, Büyük Amasya Oteli vb. 
 
2 Gece Yarım Pansiyon konaklama
 
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Özel ulaşım, otelde konaklama(2), kahvaltı(2), akşam yemeği(2), seyahat güvence sigorta poliçesi, özel müze ve ören yerleri giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
 
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
İlk gün kahvaltı, öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler,  Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri.
 
DURAKLAR
1-07:15 -Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-07: 40 Milli Kütüphane - Bahçelievler
3-07: 45 Akköprü Ankamall karşısı
4-07:50 Fatih (Keçiören) Köprüsü Altı
5-07:55 Aydınlıkevler TürkTelekom önü
 
 
ÖNEMLİ NOT: İlan edilen tur fiyatlarımız 30.01.2024 tarihine kadar rezervasyonu yapılan ve % 30 peşinatı ödenmiş turlar için geçerlidir.  Bu tarihten sonra yapılan rezervasyonlar için oluşabilecek fiyat farkları tur ücretine yansıtılır.