Kahraman Hisar

En iyi tur seçeneklerini inceleyin . Hayallerinizdeki Tatil İçin Erken Rezervasyon Fırsatlarını Kaçırmayın

Adana-Tarsus-Mersin-

Adana, Tarsus, Mersin, Narlıkuyu, Kızkalesi, Tisan Turu

TUR PROGRAMI                                               

1.GÜN: ANKARA, ADANA

Sabah saat 07.15 Necatibey Caddesi Demirtepe Köprüsü altında buluşma ve hareket. Pozantı'da öğle yemeği için serbest zaman. Daha sonra Adana’ya hareket. Adana’da Seyhan Nehri kenarında yer alan ve Türkiye’nin en büyük camisi olan Sabancı Merkez Cami, Taş Köprü, Ulu Cami, Yağ Cami, Büyük Saat Kulesi, Ramazanoğlu Külliyesi gezimizin ardından Tepebağ Mahallesi'ne gidiyoruz. Mahallenin eski evleri ve sokakları sizlere Adana’da eski yaşamın izlerini sunacaktır. Gezimizin ardından otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Adana'daki otelimizde.

2.GÜN: ADANA-TARSUS-MERSİN

Otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında, Tarsus’a hareket ediyoruz. Tarsus Şelalesi’nin görülmesi ve burada verilecek çay molasından sonra Tarsus'ta; Kleopatra Kapısı, Makamı Şerif Cami (Hz Danyal Peygamber Makamı), Saint Paul Kilisesi (Eski Cami), Saint Paul Kuyusu ve çevresinde bulunan Eski Tarsus evleri ve sokaklarının gezilmesi.  Ardından Saint Paul Kilisesi, Ulu Cami'nin gezilmesinden sonra Beyaz Çarşı (Kırk Kaşık Bedesteni)'nde serbest zaman. Öğle yemeği  Tarsus’ta Şelale Restoran’da. Ardından, Eshab-ı Kehf (Yedi Uyurlar) Mağarası'nın görülmesi. Mersin istikametine doğru yola çıkıyoruz.  Mersin yat limanında kahve molası veriyoruz. Mersin Narlıkuyu’daki otelimize yerleşme ve akşam yemeği otelimizde.

3. GÜN: KIZKALESİ- ELAİUSSA SEBASTE ANTİK KENTİ- KANLIDİVANE (KANİTELLİS)- ADAMKAYALAR (Çanakçı Nekropolisi) LİMONLU VADİSİ

Otelde alınacak kahvaltı sonrasında, ilk durağımız Kız Kalesi  (Korykos) yerleşiminde Kara kesimindeki Kara Kalesini ziyaret ediyoruz. Buradan ada üzerindeki kalenin panoramik fotoğraflarını çekebilirsiniz. Deniz tarafındaki Kale,  antik dönemlerde korsanlar tarafından kullanılan bir ada üzerine, Birinci Haçlı Seferi'ni takip eden süreçte I. Aleksios döneminde inşa edilmiştir. Kanlıdivane (Kanitellis) Ören Yeri’ne devam ediyoruz. İlk kez Helenistik Dönem'de yerleşim gören kent Roma ve Geç antik dönemlerde en yoğun dönemini yaşamış ve MS 4. yüzyılda en parlak dönemini yaşamıştır. Kent özellikle geç antik dönemde önemli bir zeytinyağı üretimi merkezi olmuştur. Antik kent bir obruğun çevresinde kurulmuştur. Obruğun etrafındaki ana yerleşim yerinde ise kesme taştan yapılmış bazilikalar, caddeler, kaya mezarları, sarnıçlar yer almaktadır. Kanlıdivane ziyaretimizi tamamlayarak Adamkayalar’a (Çanakçı nekropolisi)  geçiyoruz. Adamkayalar, Toros Dağlarının güney yamaçlarında ve arkeologların Olba Territorium olarak adlandırdıkları bölgede yer alır. Buradan Limonlu Vadisi’ne geçiyoruz. Mersin’in önemli vadi sistemlerinden biri olan Limonlu vadisi -antik dönemdeki adı ile Lamos- arkeolojik ve doğal güzellikleri ile dikkat çekicidir.  Aşağı kısımlarda Kayacı vadisi ile birleşen bu uzun kanyon üzerinde yer alan küçük şelaleler, mağaralar, kaya kabartmaları, taş köprüler, su kanalları, antik ve Türkmen dönemi yapı kalıntıları barındırır. Ziyaretimiz sonrasında,  Mersin Narlıkuyu’daki otelimize dönüş ve akşam yemeği otelimizde.

4. GÜN:  SILIFKE - TAŞUCU -TİSAN YAT TURU         

Taşucu’ndan tekne turumuza başlıyoruz. Uğranılacak ilk yer olan Barbaros Koyu’nun ardından Dana Adası’nda keyifli bir öğle yemeği, Aphrodisias olarak da bilinen güzeller güzeli Tisan Koyu’nda meşhur mozaikleri ve antik kalıntıları gezdikten sonra, Kösrelik Adasına doğru devam ediyoruz. Son durak olan Boğsak Koyu’ndan tekrar Taşucu’na dönüş rotasını izliyoruz. Mersin Narlıkuyu’daki otelimize dönüş ve akşam yemeği otelimizde.

5. GÜN: MERSİN-ANKARA

Sabah otelimizde kahvaltı sonrasında, Cennet Cehennem Ören Yerini ziyaret ediyoruz.  Aracımızla Ankara’ya hareket ve saat 23:30 sularında Ankara’ya varış.

 

ULAŞIM

Ulaşım araçları turlarımıza katılım sağlayan kişi sayısına göre belirlenmektedir.  10-17 kişi arası minibüs, 18-35 kişi arası midibüs, 35-50 kişi arası katılımcı olması halinde otobüs ile turlarımız gerçekleştirilmektedir.

 

KONAKLAMA

Adana İbis Otel, Adana Şenbayrak Otel, Mersin Calamie Otel vb.     

4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Özel ulaşım, otelde konaklama(4), kahvaltı(4), akşam yemekleri(4), Tisan tekne turu (öğle yemeği dahil),  seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park ve özel müze yerleri giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV

                                                                                                

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

İlk gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri (Tisan tekne turu hariç), son gün akşam yemeği, T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler

 

DURAKLAR

1-07:15 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı

2-07:30 Bahçelievler Milli Kütüphane

3-07:40 Ufuk Üniversitesi Hastanesi önü

4-07:50 Keklikpınarı Yol Ayrımı

 

ÖNEMLİ NOT: İlan edilen tur fiyatlarımız 30.01.2024 tarihine kadar rezervasyonu yapılan ve % 30 peşinatı ödenmiş turlar için geçerlidir.  Bu tarihten sonra yapılan rezervasyonlar için oluşabilecek fiyat farkları tur ücretine yansıtılır.

0 546 929 00 45