Kahraman Hisar

En iyi tur seçeneklerini inceleyin . Hayallerinizdeki Tatil İçin Erken Rezervasyon Fırsatlarını Kaçırmayın

Kayseri Talas Ağırnas Germir Turu

Kayseri Talas Ağırnas Germir Turu

Kayseri Talas Ağırnas Germir Turu

Tur Bilgileri

 • Tarih 12-14 Nisan 2024
 • Süre 1 Gece 2 Gün
 • Fiyat
 • Ödeme Koşulları
  Tek Kişilik Oda İki Kişilik Odada Kişibaşı Üç Kişilik Odada Kişibaşı
  3350 2850 2650
  7-12 Yaş Çocuk Ücreti 3-6 Yaş Çocuk Ücreti 0-2 Yaş Çocuk Ücreti
  1950 0 0

   

N

1.GÜN: ANKARA, KAYSERİ
Sabah 07:15 de Necatibey Caddesi Demirtepe Köprüsü altı buluşma ve hareket. Kayseri’ye varış ve gezimize başlıyoruz. Kayseri Kalesi’ni (İç Kale, Kuyumcular Çarşısı, Kale Camisi), Cumhuriyet Meydanı'ndaki Saat Kulesi’ni,  Mahberi Honat Hatun Külliyesi’ni ve Döner Kümbet’i görüyoruz. Sonrasında 18. yüzyıl konak yaşamını yansıtacak şekilde tasarlanmış ve dekore edilmiş Güpgüpoğlu Konağı (Etnoğrafya Müzesi) ve Çanakkale, Sakarya ve Kurtuluş Savaşlarında birçok şehit ve gazi veren Kayseri Lisesi'ni (Milli Mücadele Müzesi) ziyaret ediyoruz. Ardından  Anadolu’nun ilk Türk tıp merkezlerinden Gevher Nesibe Hatun Medresesi ve Şifahanesine hareket ediyoruz. Tıp medresesi, darüşşifa ve bimarhane (akıl hastanesi) bölümlerinden oluşan yapı günümüzde Selçuklu Uygarlığı Müzesi olarak hizmete açılmış. Sonrasında, alışveriş için pastırmacılar çarşısında serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN: TALAS, GERMİR, GESİ, AĞIRNAS, ANKARA

Otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında, Erciyes dağının eteklerinde yer alan Talas yerleşimine hareket ediyoruz. Talas’ta mübadeleye kadar gayrimüslim ahali yaşamıştır.  Burada, önce Tablakya Mahallesinde 1886 yılında Osmanlılar zamanında inşa edilmiş olan Panaya Rum kilisesini görüyoruz. Talas'taki önemli kültür ve sanat merkezlerinden biri olan Yaman Dede Kültür Sanat Evini geziyoruz, Talas’ı fotoğrafladıktan sonra yine bir gayrimüslimlerin mübadele öncesi yoğun olarak Germir'e hareket ediyoruz. Germir’in 18’nci yüzyılda kurulduğu düşünülür. Bu dönemde, üç kültür (Ortodoks Rumlar, Apostolik ve Ortodoks Ermeniler ve Müslüman Türkler) bir arada ve dostça yaşamıştır.  Germir’in tarihi sivil mimari örneklerini ve Germir Kilisesi'ni ziyaretimiz sonrasında Ağırnas'a hareket. Mimar Sinan’ın doğduğu yer olan Ağırnas  tarihi kalıntılarıyla, günümüzden en az 3 bin yıl öncesine dayanan bir yerleşim yeridir. Burada, tarihi yerleşim dokusunun yanı sıra taş işçiliğinin en güzel örneklerini göreceğiz.  Bunlar arasında Mimar Sinan’ın doğduğu ev ve  Eski Kilise gezeceğimiz yerler arasındadır. Aracımızla Ankara’ya hareket ediyoruz ve  Akşam saat 23.00 sularında Ankara'ya varış.ULAŞIM


Ulaşım araçları turlarımıza katılım sağlayan kişi sayısına göre belirlenmektedir.  10-17 kişi arası minibüs, 18-35 kişi arası midibüs, 35-50 kişi arası katılımcı olması halinde otobüs ile turlarımız gerçekleştirilmektedir.

 

KONAKLAMA

Kayseri Novotel İbis, Kayseri Gevher Otel, Loft Otel vb. 

Yarım Pansiyon 1 gece konaklama


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Özel ulaşım, otelde konaklama(1), kahvaltı(1), akşam yemeği(1), seyahat güvence sigorta poliçesi, özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV


ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
İlk gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri, ikinci gün aksam yemeği, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.

DURAKLAR

1-07:15 -Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı

2-07: 40 Milli Kütüphane - Bahçelievler

3-07: 45 Akköprü Ankamall karşısı

4-07:50 Fatih (Keçiören) Köprüsü Altı

5-07:55 Aydınlıkevler TürkTelekom önü

 

ÖNEMLİ NOT: İlan edilen tur fiyatlarımız 30.01.2024 tarihine kadar rezervasyonu yapılan ve % 30 peşinatı ödenmiş turlar için geçerlidir.  Bu tarihten sonra yapılan rezervasyonlar için oluşabilecek fiyat farkları tur ücretine yansıtılır.