Kahraman Hisar

En iyi tur seçeneklerini inceleyin . Hayallerinizdeki Tatil İçin Erken Rezervasyon Fırsatlarını Kaçırmayın

Pamukkale Hierapolis

Pamukkale Hıerapolis Karahayıt Aphrodisias Salda Gölü Kibyra Turu

 Pamukkale Hierapolis

Tur Bilgileri

 • Tarih 12-14 Nisan 2024/ 25-27 Ekim 2024
 • Süre 2 Gece 3 Gün
 • Fiyat 3990 TL
 • Ödeme Koşulları
  Tek Kişilik Oda İki Kişilik Odada Kişibaşı Üç Kişilik Odada Kişibaşı
  4250 3990 3450
  7-12 Yaş Çocuk Ücreti 3-6 Yaş Çocuk Ücreti 0-2 Yaş Çocuk Ücreti
  2950 0 0

   

N

1.GÜN: BULUŞMA VE HAREKET, PAMUKKALE
Sabah saat 07.15 Necatibey Demirtepe Köprüsü altında buluşma ve hareket. Öğleden sonra Pamukkale'ye varış.  Denizli ovasına hakim beyaz travertenlerde yürüyüş yapıyoruz. Antik çağlarda yaşanmış bir deprem sonrası bir Roma yapısının çökerek, sütunlarının devrilmesi ve sular altında kalmasıyla oluşan  termal suyla dolu Antik Havuzu görüyoruz.  Kısa bir yürüyüşle ulaşacağımız Apollon Tapınağı  ve  yanında bulunan Cehennemin giriş kapısı olarak bilinen Plutonium’u görüyoruz.   Hierapolis Tiyatrosunu ziyaret ediyoruz. Pamukkale’ye kısa mesafede bulunan ve suyunun çeşitli rahatsızlıklara iyi geldiği bilimsel olarak da kanıtlanmış Karahayıt' daki “Kızılsu” ya ulaşıyoruz. Sonrasında Pamukkale’deki otelimize yerleşme ve termal havuzdan yararlanma. Akşam yemeği otelimizde.

 2.GÜN: APHRODISAS, SALDA GÖLÜ, KİBYRA,
Otelimizde alınacakkahvaltı sonrasında, Aydın-Karacasu, Geyre köyünde yer alan Aphrodisias Antik Kenti'ne gitmek üzere yola çıkıyoruz. Yunan ve Roma dünyasının aşk tanrıçası Afrodit’e adanmış olan şehir. Muhteşem binaları ve heykeltıraşlık eserleri ve heykeltıraşlık okuluyla antik çağlara damgasını vurmuştur.  Kentin en muhteşem yapıları; Agora, tiyatro, Hadrian Hamamı, Stadyum, Afrodit tapınağı ve anıtsal giriş kapısı ( Tetrapylon), Sebasteion rehberiniz eşliğinde gezilecek yerlerdir.  Roma döneminde bir heykeltıraşlık okulunu barındıran Afrodisyas’ın heykeltıraşlık eserlerinin sergilendiği müze de gezilecek yerler arasındadır.   Buradan, Burdur'un Yeşilova ilçesinde bulunan ve hafif tuzlu karstik bir göl olan  Salda Gölü'ne doğru yola çıkıyoruz .  Göl kenarında mola sonrasında, Burdur’un Gölhisar ilçesinde bulunan Kibyra antik kentine  doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Kentin yerleşim alanı oldukça büyüktür. Yapılar, simetrik düzenlenmiş, tepelik teraslanarak göl ve ova manzarasına hâkim konumda ve hiçbir yapı bir diğerinin manzarasını kesmeyecek biçimde yerleştirilmiştir. Şehre girerken solda muhteşem bir anıtsal kapı ile Antik Çağ Anadolu’sunun 12-13 bin kişi kapasitesi ile en görkemli stadyumu bulunmaktadır. Kibyra ziyaretimiz sonrasında, Pamukkale'deki otelimize geri dönüyoruz. Otelin termal havuzundan yararlanma olanağı.  Akşam yemeği ve konaklama Pamukkale'deki otelimizde.


3.GÜN: PAMUKKALE, LAODIKEIA, ANKARA
Otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında, Hıristiyanlığın önemli merkezlerinden ve Anadolu’daki yedi kiliselerinden birisi olan Laodikeia antik kentine doğru yola çıkıyoruz. Laodikeia’ ya varış ve önemli arkeolojik kalıntılara sahip olan kenti geziyoruz; Doğu hamamı, Bizans Çeşmesi, Suriye Caddesi, Laodikeia Kilisesi, Sokak Su Dağıtım Merkezi, Tapınak A, Peristilli Ev, Anıtsal Kapı Geçişleri, Kuzey Tiyatrosu kentin önemli yapılarıdır. Antik kentten ayrılarak, Denizli -Ankara karayolunda Honaz ilçesinde bulunan Kaklık Mağarası’na doğru yola çıkıyoruz. Kaklık Mağarası damlataşı, sarkıtları ve dikitleriyle süslü olup, Pamukkale’ de bulunan travertenlere benzer, traverten basamaklarıyla eşine rastlanmaz güzellikte olup, Küçük Pamukkale veya Mağara Pamukkale olarak adlandırılmaktadır. Mağara içerisinde bol miktarda termal su bulunmaktadır. Kaklık Mağarası ziyaretimizi tamamlayarak Ankara’ya doğru yola çıkıyoruz.  Akşam saat 22.30 sularında Ankara'ya varış.

ULAŞIM


Ulaşım araçları turlarımıza katılım sağlayan kişi sayısına göre belirlenmektedir.  10-17 kişi arası minibüs, 18-35 kişi arası midibüs, 35-50 kişi arası katılımcı olması halinde otobüs ile turlarımız gerçekleştirilmektedir.

KONAKLAMA

Lycus River Otel, Colossae Thermal Otel,  Pam Thermal  Otel vb.

2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Özel ulaşım, otelde konaklama(2), kahvaltı(2), akşam yemekleri(2), seyahat güvence sigorta poliçesi, rehberlik hizmetleri ve KDV


ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
İlk gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler
 
DURAKLAR
1-07:15 Necatibey Caddesi Demirtepe Köprüsü altı
2-07: 30 Bahçelievler Milli Kütüphane
3-07: 33 Söğütözü Armada AVM önü
4-07: 45 Eskişehir Yolu Ümitköy Köprüsü altı
5-07:50 Eskişehir Yolu Mesa  Koru Sitesi Migros karşısı

ÖNEMLİ NOT: İlan edilen tur fiyatlarımız 30.01.2024 tarihine kadar rezervasyonu yapılan ve % 30 peşinatı ödenmiş turlar için geçerlidir.  Bu tarihten sonra yapılan rezervasyonlar için oluşabilecek fiyat farkları tur ücretine yansıtılır.


 

Pamukkale