Kahraman Hisar

En iyi tur seçeneklerini inceleyin . Hayallerinizdeki Tatil İçin Erken Rezervasyon Fırsatlarını Kaçırmayın

Ege’nin Tarihi Köyleri Turu

Ege’nin Tarihi Köyleri Turu

Ege’nin Tarihi Köyleri Turu

Tur Bilgileri

 • Tarih 22-24 Mart 2024/ 24-26 Mayıs 2024/ 18-20 Ekim 2024
 • Süre 2 Gece 3 Gün
 • Fiyat 3840 TL
 • Ödeme Koşulları
  Tek Kişilik Oda İki Kişilik Odada Kişibaşı Üç Kişilik Odada Kişibaşı
  4250 TL 3840 TL 3450 TL
  7-12 Yaş Çocuk Ücreti 3-6 Yaş Çocuk Ücreti 0-2 Yaş Çocuk Ücreti
  2750 TL 0 0

   

N

 

1.GÜN :     ANKARA-İZMİR

Akşam saat 23.15  Necatibey Caddesi Demirtepe Köprüsü altında aracımızla buluşuyor ve İzmir’e  doğru yola çıkıyoruz.

2. GÜN :   İZMİR-URLA-BARBAROS KÖYÜ-ILDIRI (ERYTHRAI)-GERMİYAN KÖYÜ

Sabah saatlerinde İzmir’e varış ve kahvaltı. Ardından, İzmir Konak Meydanı, Kordon, Saat Kulesi, Hükümet Konağı ve Asansör gezilerimizi gerçekleştiriyoruz.  Sonrasında Barbaros Köyü’ne hareket ediyoruz. Köyde serbest zaman veriyoruz. Türkiye'nin ilk temalı festivali olan Korkuluk Festivalini gerçekleştiren Barbaros köyünün festival sonrasında da köyün birçok noktasında sergilenen korkuluklarını fotoğraflıyoruz. Dileyen konuklarımız köyde bulunan,  El sanatları Merkezinden alışveriş yapabilirler. Sonrasında, Ildırı yerleşimine hareket ediyoruz, yerleşimde bulunan Erythrai antik kentinin tiyatrosunu geziyoruz. Buradan,  İzmir’in Çeşme ilçesine bağlı tek Türkmen Köyü Germiyan köyünü ziyaret ediyoruz. Köy meydanında vereceğimiz kısa alışveriş molamızın sonrasında, Köstem Zeytinyağı Fabrikası ve Müzesi’ni geziyoruz.  Urla iskelede çay kahve molası veriyoruz. Sonrasında, otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği İzmir’ deki otelimizde.

3. GÜN : İZMİR-SELÇUK-EFES-MERYEMANA-ŞİRİNCE KÖYÜ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Selçuk istikametine hareket. İlk ziyaret yerimiz,  2015 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne dahil edilen Efes Antik Kenti. Antik çağın metropolisi olan yerleşimde anıtsal yapıları görüyor ve rehberimizden bilgi alıyoruz. Sonrasında,  Ayasuluk Tepesi’nde bulunan  Meryem Ana Şapelini  ziyaret ediyoruz ve buradan, İsa'nın en sevdiği havarisi St. Jean (Yuhanna)'nın mezarının kriptosunun bulunduğu, St Jean Bazilikasına geçiyoruz. Ziyaretimizin ardından, Selçuk yakınlarında bulunan, tarihi mimarisi korunmuş turistik bir köy olan  Şirince’ye hareket ediyoruz. Köydeki tarihi evleri fotoğraflıyor ve alışveriş yapıyoruz.  Ziyaretlerimiz sonrasında, konaklama ve akşam yemeği Kuşadası’ndaki otelimizde.

4. GÜN :  KUŞADASI-ÖDEMİŞ - BİRGİ – GÖLCÜK - BOZDAĞ -ANKARA.

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Ödemiş’e hareket. İlk durağımız Ödemiş merkezinde bulunan, Kadın El Sanatları Pazarı. Buradan,  UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan Birgi’ye geçiyoruz. Çakırağa Konağı,  Aydınoğlu Mehmet Bey Camini (Ulucami)  ziyaret ediyor ve Birgi’nin tarihi sokaklarında geziyor, Tarihi Meydan Kahvesi’nde mola veriyoruz.  Ziyaretimizin ardından, Ödemiş'i çevreleyen Bozdağlar'da bulunan Gölcük Gölü yaylasına hareket ediyoruz. Çam ormanlarıyla çevrelenen yaylanın ortasında bulunan, tam anlamıyla bir doğa cenneti olan göl kenarında serbest zaman veriyoruz. Sonrasında, Bozdağ’da bulunan köylü pazarında alışveriş için duruyor ve Salihli üzerinden Ankara istikametine doğru yola çıkıyoruz.  Akşam 23:30 sularında Ankara’ya varış.

ULAŞIM

Ulaşım araçları turlarımıza katılım sağlayan kişi sayısına göre belirlenmektedir.  10-17 kişi arası minibüs, 18-35 kişi arası midibüs, 35-50 kişi arası katılımcı olması halinde otobüs ile turlarımız gerçekleştirilmektedir.

KONAKLAMA

İzmir Babaylon Otel, Alsancak İbis Otel , Bornova İbis, Kuşadası Karina Otel  vb.

2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Özel ulaşım, otelde konaklama(2), kahvaltı(3), akşam yemekleri(2), seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

İlk gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, ( Konuklarımızın tur öncesinde Müzekart edinmeleri önemle tavsiye olunur.), özel müze giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.

DURAKLAR

1- 23.15   Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı

2-23:20    Bahçelievler Milli Kütüphane

3-23:25    Söğütözü Armada AVM önü

4-23: 40   Ümitköy Köprüsü altı

5-23:45    Koru Sitesi Migros AVM karşısı

 

ÖNEMLİ NOT: İlan edilen tur fiyatlarımız 30.01.2024 tarihine kadar rezervasyonu yapılan ve % 30 peşinatı ödenmiş turlar için geçerlidir.  Bu tarihten sonra yapılan rezervasyonlar için oluşabilecek fiyat farkları tur ücretine yansıtılır.