Kahraman Hisar

En iyi tur seçeneklerini inceleyin . Hayallerinizdeki Tatil İçin Erken Rezervasyon Fırsatlarını Kaçırmayın

Vize İşlemleri

Kahraman Hisar Turizm Ve Seyahat Acentası

Vize Danışmanlık İşlemleri

Sizin adınıza tüm prosedürlerle biz ilgileniyoruz. En doğru başvuruyu yapmanızı sağlıyoruz

2005 yılından bu yana Amerika, İngiltere, Almanya dahil tüm dünya ülkelerine vize başvurusu ve vize işlem takip hizmeti veriyoruz. Konsolosluk önünde beklememek için bizi tercih edin!

Vize Nedir?

Vize, yurt dışına seyahat etme planı bulunan kişilerin, gitmek istediği ülkenin talep ediyor olması durumunda ilgili kurumlardan alması gereken izin belgesidir. Vize başvurusu, konsolosluklar ya da aracı kurumlar gibi dış temsilcilikler ya da havalimanı ve sınır kapılarında bulunan gişeler aracılığı ile yapılır.

Vize Türleri Nelerdir?

Gideceğiniz ülkeye hangi amaçla seyahat etmek istediğinize göre vize türleri çeşitlenmektedir. Seyahat, eğitim, iş gibi amaçlar doğrultusunda ülkeye giriş yapmak istediğinizi başvurunuzda belgeler ile ispatlamanız gerekir. Vize türleri belirli kodlar ile gösterilmektedir. Başvurusunuz sırasında bu kodları aracı kurumlar ya da konsolosluktan öğrenebilirsiniz. Ayrıca Avrupa Birliği ülkelerine seyahat ederken Schengen vizesi alarak hemen hemen tüm birliğe tabi olan ülkelerde vize süreniz boyunca seyahat etme hakkı kazanırsınız.

Schengen Nedir?

Schengen, Avrupa ülkelerinin çoğunu kapsayan AB pasaportsuz seyahat bölgesini ifade eder. Dünyadaki en büyük serbest seyahat bölgesidir.
 

Schengen Vizesi Nedir?

Schengen vizesi, Schengen Bölgesi’ne üye devletlerden herhangi birine seyahat edenlerin seyahat başına turizm veya iş amaçlı 90 güne kadar kalmasına izin veren kısa süreli bir vizedir.
 
Schengen vizesi Avrupa için en yaygın vizedir. Vize sahiplerinin herhangi bir Schengen Bölgesi dahilinde serbestçe seyahat etmesine ve Schengen üyesi ülkelerden herhangi birinden dönüş yapmasına izin verir. Schengen Bölgesi içinde gümrük kontrolleri yoktur.
 
Ancak, Schengen üyesi ülkelerden birinde 90 günden fazla süre boyunca okumayı, çalışmayı veya yaşamayı planlıyorsanız Schengen Vizesi yerine bu Avrupa ülkesinin ulusal vizesine başvurmanız gerekir.

Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvurular direkt olarak konsolosluklara, konsoloslukların resmi olarak yetkilendirdiği kurumlara yapılabilir. Konsolosluğa gitmek için yeterli vaktiniz yoksa ve bu işlemlerle kendiniz oyalanmak istemiyorsanız Taksim Vize Hizmetleri aracılığı ile tüm süreci sizin adına yönetmemizi sağlayabilirsiniz.

Sizin adınıza tüm prosedürlerle biz ilgileniyoruz.

0 546 929 00 45