Kahraman Hisar

En iyi tur seçeneklerini inceleyin . Hayallerinizdeki Tatil İçin Erken Rezervasyon Fırsatlarını Kaçırmayın

Bursa ve Uludağ Turu

Bursa ve Uludağ Turu

Tur Bilgileri

 • Tarih 24-25 Şubat 2024
 • Süre 1 Gece 2 Gün
 • Fiyat 2790 TL
 • Ödeme Koşulları
   
  Tek Kişilik Oda İki Kişilik Odada Kişibaşı Üç Kişilik Odada Kişibaşı
  2995 2790 2450
  7-12 Yaş Çocuk Ücreti 3-6 Yaş Çocuk Ücreti 0-2 Yaş Çocuk Ücreti
  2100 0 0

   

N

1. Gün: Ankara-Bursa-Cumalıkızık- Tophane Tepesi- Ulucami-Kozahan

Sabah saat 07.15 Necatibey Caddesi Demirtepe Köprüsü altında buluşma ve Bursa istikametine doğru hareket ediyoruz. Öğle saatlerinde Bursa'ya varış. İlk ziyaret yerimiz, Osmanlılar'ın Bursa'da ilk yerleştikleri bölgelerden olan Cumalıkızık vakıf köyü. Köyde, tarihi doku çok iyi korunmuştur ve Osmanlı erken döneminin kırsal kesim sivil mimari örnekleri günümüze ulaşmayı başarmıştır. Bu özelliği nedeniyle çok ilgi çeken ve ziyaret edilen bir yerleşim yeri olmuştur. Öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz.  Ziyaretimiz sonrasında, Bursa'nın en güzel seyir teraslarına sahip olan, Bursa ovasına tepeden hakim konumdaki Tophane Meydanı’nı ziyaret ediyoruz. İsmini geçmişte ramazan aylarında iftar ve sahur vaktini haber vermek amacıyla patlatılan toplardan alan Tophane Meydanı'nda tarihi savaş toplarının yanı sıra, saat kulesi,  Osmanlı Devleti'nin kurucusu olan Osman Gazi Osmangazi ve Orhangazi Türbeleri, seyir terası, Kurtuluş Savaşı Şehitliği, asırlık çınar ağaçları ve çay bahçeleri yer almaktadır. Bursa’nın tarihi sembollerinden olan Ulu Cami'yi ve bir zamanlar ipek kozası ticareti yapıldığı için Koza Han olarak adlandırılan tarihi mekanı ziyaret ediyoruz.  Ardından otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Bursa’daki otelimizde.

2. Gün: Bursa-Uludağ-Ankara

Sabah otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Uludağ’a hareket ediyoruz.  Uludağ Oteller bölgesine ulaşıyoruz ve burada saat 16:00'a kadar serbest zaman, dileyen konuklarımız ekstra kayak, snow board kiralayabilir, telesiyejle zirveye çıkabilir, kar motoruna binebilir, otellerde vakit geçirebilirler.  Aracımızla, Uludağ dan 16:00 da  hareket ediyoruz. Uludağ dönüşü Bursa’ya uğrayıp meşhur İskender Kebap ziyafeti çekiyoruz. Ardından Ankara’ya dönüş yolculuğuna geçiyoruz.  Akşam 23:00 sularında Ankara’ya varış.

 

ULAŞIM

Ulaşım araçları turlarımıza katılım sağlayan kişi sayısına göre belirlenmektedir.  10-17 kişi arası minibüs, 18-35 kişi arası midibüs, 35-50 kişi arası katılımcı olması halinde otobüs ile turlarımız gerçekleştirilmektedir.

KONAKLAMA

Bursa Anatolia Hotel, Royal Thermal Hotel vb. 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Özel araç ile ulaşım, otelde konaklama(1), kahvaltı (1), akşam yemekleri(1), seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park ücretleri, rehberlik hizmetleri, KDV.


ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, Kayak ve Snowboard kiralama ücretleri, teleferik, telesiyej ücretleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, özel müze giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.

DURAKLAR
1-07:15  Necatibey Caddesi, Demirtepe Köprüsü altı      
2-07:20  Bahçelievler Milli Kütüphane   
3-07:25  Söğütözü Armada AVM önü     
4-07:30  Eskişehir Yolu Ümitköy Köprüsü altı
5-07:33  Eskişehir Yolu Mesa Koru Sitesi Migros karşısı         

        

ÖNEMLİ NOT: İlan edilen tur fiyatlarımız 30.01.2024 tarihine kadar rezervasyonu yapılan ve % 30 peşinatı ödenmiş turlar için geçerlidir.  Bu tarihten sonra yapılan rezervasyonlar için oluşabilecek fiyat farkları tur ücretine yansıtılır.