Kahraman Hisar

En iyi tur seçeneklerini inceleyin . Hayallerinizdeki Tatil İçin Erken Rezervasyon Fırsatlarını Kaçırmayın

Kapadokya Turu

Kapadokya Turu

Kapadokya Turu

Tur Bilgileri

 • Tarih 17-18 Şubat/ 06-07 Nisan/ 1-2 Haziran/14-15 Eylül/ 5-6 Ekim 9-10 Kasım 2024
 • Süre 1 Gece 2 Gün
 • Fiyat 2890 TL
 • Ödeme Koşulları
  Tek Kişilik Oda İki Kişilik Odada Kişibaşı Üç Kişilik Odada Kişibaşı
  3250 TL 2890 TL 2650 TL
  7-12 Yaş Çocuk Ücreti 3-6 Yaş Çocuk Ücreti 0-2 Yaş Çocuk Ücreti
  1990 TL 0 0

   

N

1.GÜN : Sabah 7:30 Necatibey Demirtepe köprüsü altından aracımız hareket ediyor.  Konya yolu güzergahını takip ederek,  Aksaray üzerinden Nevşehir istikametine doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergahında Türkiye’nin ikinci büyük gölü olan Tuz Gölü’nde fotoğraf ve yürüyüş molası veriyoruz. Aksaray’a yaklaşırken güzergah üzerinde, deniz seviyesinden 3268 metre yüksek olan tepesiyle Büyük Hasan ve Küçük Hasan Dağı manzarası eşliğinde yolumuza devam ediyoruz.  Nevşehir’e varış ve  Güvercinlik Vadisi’nde volkanik kayalara oyulmuş tarihi güvercin evlerini ve  Uçhisar kalesini fotoğraflıyoruz.  Onyx Taş Atölyesini ziyaret edip taşların özellik ve işlenişlerine dair bilgiler alıp 1985 yılından bu yana doğal ve kültürel varlık olarak UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Elmalı, Yılanlı, Azize Barbara Kiliseleri, yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise müzede göreceğimiz yerler arasında olacak.  Buradan Zelve Vadisine geçiyoruz ve Hıristiyanlık döneminden itibaren yüzyıllar boyunca yerleşim yeri olarak kullanılmış olan Zelve Vadisi’ni ziyaret ediyoruz. Buradan Avanos’ta (eski Venessa) çanak çömlek yapımını izlemek ve deneyimlemek üzere Çömlek atölyesini ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. GÜN:  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Ürgüp’ün güneyinde bulunan Lozan Mübadelesine konu olmuş eski bir Türk-Rum Köyü olan Mustafapaşa ’ya ( eski Sinasos) gidiyoruz.  Burada Konstantin ve Helena Kilisesi ve Rum evlerini fotoğraflıyoruz. Asmalı konak dizisiyle meşhur olan ev ve aslanlı ev)  Ürgüp içinde  TURASAN Şarap Mahzenlerini gezip, şarap yapımı hakkında bilgi alıyoruz.  Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı buluyoruz. Ardından Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacaları’nı görüyoruz. Buradan Kaymaklı Yeraltı Şehrine doğru hareket ediyoruz.  Tektonik yükselmeler ve Hasandağı volkanının püskürmesinin ardından çöküntüye uğrayan alan üzerinde ilerleyen Melendiz Çayı’nın binlerce yılık aşındırması sonucunda oluşan Ihlara Vadisini ziyaret ediyoruz. Burada Bizans Dönemi ’ne  tarihlenen,  Ağaçaltı ve Yılanlı kaya kiliselerini ziyaret ediyor ve fresko tekniğinde yapılan resimleri hakkında bilgi ediniyoruz. Ankara’ya doğru yola çıkıyoruz. Saat 22:00 sularında Ankara’ya varış.

ULAŞIM


Ulaşım araçları turlarımıza katılım sağlayan kişi sayısına göre belirlenmektedir.  10-17 kişi arası minibüs, 18-35 kişi arası midibüs, 35-50 kişi arası katılımcı olması halinde otobüs ile turlarımız gerçekleştirilmektedir.

KONAKLAMA

Ürgüp Dinler Otel, Emin Koçak Otel, Suhan Otel vb. 

Yarım Pansiyon Konaklama

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Özel araç ile ulaşım, otelde konaklama(1), kahvaltı(1), akşam yemeği(1), seyahat güvence sigorta poliçesi,  rehberlik hizmetleri ve KDV


ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
İlk gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız tur öncesi bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL) alabilir ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.


ÇOCUK İNDİRİMİ

Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.

 

DURAKLAR

1-07:15 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı

2-07:30 Bahçelievler Milli Kütüphane

3-07:40 Ufuk Üniversitesi Hastanesi önü

4-07:50 Keklikpınarı Yol Ayrımı

 

ÖNEMLİ NOT: İlan edilen tur fiyatlarımız 30.01.2024 tarihine kadar rezervasyonu yapılan ve % 30 peşinatı ödenmiş turlar için geçerlidir.  Bu tarihten sonra yapılan rezervasyonlar için oluşabilecek fiyat farkları tur ücretine yansıtılır.

Kapadokya