Kahraman Hisar

En iyi tur seçeneklerini inceleyin . Hayallerinizdeki Tatil İçin Erken Rezervasyon Fırsatlarını Kaçırmayın

İznik Mudanya Tirilye Turu

İznik Mudanya Tirilye Turu

İznik Mudanya Tirilye Turu

Tur Bilgileri

 • Tarih 27-28 Nisan 2024/ 7-8 Eylül 2024 /16-17 Kasım 2024
 • Süre 1 Gece 2 Gün
 • Fiyat 2650 TL
 • Ödeme Koşulları
  Tek Kişilik Oda İki Kişilik Odada Kişibaşı Üç Kişilik Odada Kişibaşı
  2995 2650 2250
  7-12 Yaş Çocuk Ücreti 3-6 Yaş Çocuk Ücreti 0-2 Yaş Çocuk Ücreti
  1950 0 0

   

N

1.GÜN:ANKARA, İZNİK, MUDANYA
Sabah saat 07.15  de Necatibey Caddesi Demirtepe Köprüsü altında  buluşma ve hareket. Öğle saatlerinde İznik'e varış. Gezimize İmparator Hadrianus zamanında yapılan Lefke Kapısı  ziyareti ile başlıyoruz.  Buradan yürüyerek Çandarlı İbrahim Paşa Türbesi,  Tarihi Hamam Kalıntısı,  İznik Yeşil Cami, İznik Nilüfer Hatun İmareti İznik İslam Eserleri Müzesi) , Şeyh Kutbuddin Türbesi,  Süleymanpaşa Medresesi ( İznik Çini Çarşısı) I. Murat Hamamı, Çini fırınları ve kazı alanı  ve Hristiyanlığının akidelerinin belirlendiği, meşhur konsül toplantılarına sahne olmuş  Ayasofya Cami/Kilisesini geziyoruz.  İznik gölü kenarında muhteşem göl  manzarasına karşı çay molası veriyoruz.  Mudanya'daki otelimize hareket ediyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama Mudanya'daki otelimizde.


2.GÜN: MUDANYA, TİRİLYE, ANKARA
Otelimizde alınacak kahvaltı sonrası  Mudanya'da  Mütarake Evini ziyaret ediyoruz. Rehberimiz eşliğinde Mudanya’ nın tarihi Osmanlı Dönemi,  evlerinin bulunduğu mahalleyi adımlıyoruz. Mudanya’da yaşayan Ortodoks Rumların en önemli, en büyük kilisesi olan bu görkemli yapı, günümüzde Uğur Mumcu Kültür Merkezi olarak hizmet veren yapıyı fotoğraflıyoruz.  Zeytinbağı (Trilye ) İstikametine doğru yola çıkıyoruz.  Trilye’ye varış.  Kurtuluş Savaşı sonrasında, Trilye’nin Rum ahalisinden bir bölümü kendiliğinden, bir bölümü de Lozan’da varılan “Mübadele Anlaşması” gereğince Yunanistan’a göç etmiş, onların yerine Selânik ve Girit’ten gelen Müslüman-Türk göçmenler beldeye yerleştirilmiştir.  Ruhban Okulu Binası (Taş Mektep) , Eski Postane ve günümüze kalan Bizans dini mimari örneklerinden eski Todori Kilisesi- Fatih Cami’nin  görülmesinden sonra serbest zaman.  Ankara’ya dönüş yolculuğu  ve akşam  23.30 sularında Ankara'ya varış.

 

ULAŞIM


Ulaşım araçları turlarımıza katılım sağlayan kişi sayısına göre belirlenmektedir.  10-17 kişi arası minibüs, 18-35 kişi arası midibüs, 35-50 kişi arası katılımcı olması halinde otobüs ile turlarımız gerçekleştirilmektedir.

KONAKLAMA

 Mudanya Heybeli Hotel, Montana Otel vb.

1 gece Yarım Pansiyon Konaklama


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Özel araç ile ulaşım, otelde konaklama(1), kahvaltı(1), akşam yemeği(1), seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV


ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
İlk gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri, ikinci gün akşam yemeği,  yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler,  Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri.

 

DURAKLAR
1- 07:15 Necatibey Caddesi Demirtepe Köprüsü altı
2- 07:30 Bahçelievler Milli Kütüphane
3- 07.35 Söğütözü Armada AVM önü
5- 07.43 Eskişehir yolu Ümitköy Köprüsü altı
6- 07.45 Eskişehir yolu Mesa Koru Sitesi Migros karşısı

 

ÖNEMLİ NOT: İlan edilen tur fiyatlarımız 30.01.2024 tarihine kadar rezervasyonu yapılan ve % 30 peşinatı ödenmiş turlar için geçerlidir.  Bu tarihten sonra yapılan rezervasyonlar için oluşabilecek fiyat farkları tur ücretine yansıtılır.

 

 

 

İznik