Kahraman Hisar

En iyi tur seçeneklerini inceleyin . Hayallerinizdeki Tatil İçin Erken Rezervasyon Fırsatlarını Kaçırmayın

Safranbolu-Amasra Turu

Safranbolu- Amasra Turu

Safranbolu-Amasra Turu

Tur Bilgileri

 • Tarih 30-31 Mart 2024/ 14-15 Eylül 2024
 • Süre 1 Gece 2 Gün
 • Fiyat 2750 TL
 • Ödeme Koşulları
  Tek Kişilik Oda İki Kişilik Odada Kişibaşı Üç Kişilik Odada Kişibaşı
  2995 2600 TL 2250
  7-12 Yaş Çocuk Ücreti 3-6 Yaş Çocuk Ücreti 0-2 Yaş Çocuk Ücreti
  1990 0 0

   

N

1.GÜN: ANKARA, DEVREK, AMASRA
Sabah saat 07.15 Necatibey Caddesi Demirtepe Köprüsü altında buluşma ve hareket. Devrek’te Baston Atölyelerinin gezilmesi ve Amasra’ya hareket.  Güzergah üzerinde,   Türkiye’de benzeri olmayan Roma İmparatoru Claudius onuruna o dönemin Bitinya ve Pontus valisi tarafından MS 1. yüzyılda yaptırılan Kuşkayası Anıtı’nda duruyor ve fotoğraf çekiyoruz. Buradan hareket ediyor ve Amasra’nın tüm tarihi ve doğal güzelliklerini gözler önüne seren bir seyir noktası Bakacak Tepesi’nde duruyoruz. Amasra’ya varış ve  Büyük Liman, Küçük Liman, Amasra Kalesi, Çekiciler  Çarşısı’nın gezilmesi.  Öğle yemeği için serbest zaman. Rehberinizin belirttiği yerde buluşma ve tekne gezisi için Büyük Limana gidiş. (Hava koşullarının uygun olması halinde).  Sonrasında, Amasra'ya bağlı bir tatil beldesi ve doğal bir koy olan  Çakraz'a gidiyoruz. Ziyaretimizin ardından Amasra’da otelimize yerleşme ve akşam yemeği.


2.GÜN: BULAK MENCİLİS MAĞARASI, SAFRANBOLU, ANKARA
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Karabük Merkez Bulak Köyü sınırları içerisinde yer alan aynı zamanda Safranbolu ilçesi ile sınır olan Bulak (Mencilis) Mağarasına hareket ediyoruz. Tokatlı Kanyonu üzerinde, yerden 80 metre yükseklikte yapılan,  Kristal Teras’tan (Cam seyir terası) eşsiz Kanyon manzarasını izliyoruz. Teras alanından, Sadrazam İzzet Mehmet Paşa tarafından Tokatlı Kanyonu üzerine yaptırılan İncekaya Su Kemeri'ni görebilirsiniz.  Buradan Safranbolu’ya gidiyoruz.

Her biri sanat eserini andıran yüzlerce yıllık konakları ve tarihi atmosferiyle UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren Safranbolu’da, Hıdırlık Tepesi’ne çıkarak tüm şehri panoramik olarak görüp fotoğraflayabileceğimiz ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Buradan Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusundaki güneş saati, Kaymakamlar Müze Evi, Cinci Hanı ve hamamı, Arastalar, İzzet Mehmet Paşa Camii, tarihi köy kahvehanesi, demirciler çarşısı, bakırcılar çarşısı, semerciler çarşısı gezileri sonrasında meşhur Safranbolu İmren Lokum İmalathanesi ve havuzlu başodayı görüyoruz.  Safranbolu’dan 11 km uzaklıkta bulunan Yörük Köyüne hareket. Yörük Köyü’nün tarihi 11. yy’a kadar dayanıyor. Anadolu’nun Türkleşmesi sürecinde, Karadeniz’e ciddi bir göç gerçekleştirir ve Türk boyları bu bölgeye yerleşirler. Yörük Köyü, bugün hem tarihi evleri hem de meşhur baklavası ile gezilip görülmeye değer bir yerleşimdir. Burada, Kasım Sipahioğlu Konağı ve köyün gezilmesinden sonra dönüş yolculuğu. Akşam saat 23.00 sularında Ankara'ya varış.

 

ULAŞIM

Ulaşım araçları turlarımıza katılım sağlayan kişi sayısına göre belirlenmektedir.  10-17 kişi arası minibüs, 18-35 kişi arası midibüs, 35-50 kişi arası katılımcı olması halinde otobüs ile turlarımız gerçekleştirilmektedir.

 

KONAKLAMA

Amasra Diamond Hotel, Amasra Sunrise Otel vb.  1 gece  Yarım Pansiyon Konaklama


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Özel araç ile ulaşım, otelde konaklama(1), kahvaltı(1), akşam yemeği(1), Amasra'da tekne gezisi, seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV


ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
İlk gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri, ikinci gün akşam yemeği, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
 

DURAKLAR
1-07.15 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-07.30 Milli Kütüphane – Bahçelievler
3-07.33 Söğütözü-Armada önü
4-07.45 Eskişehir Yolu Ümitköy Köprüsü altı
5-07.50 Eskişehir Yolu Koru Sitesi Migros karşısı
6-07.55 Eryaman - Optimum önü
 

ÖNEMLİ NOT: İlan edilen tur fiyatlarımız 30.01.2024 tarihine kadar rezervasyonu yapılan ve % 30 peşinatı ödenmiş turlar için geçerlidir.  Bu tarihten sonra yapılan rezervasyonlar için oluşabilecek fiyat farkları tur ücretine yansıtılır.

 

Safranbolu