Kahraman Hisar

En iyi tur seçeneklerini inceleyin . Hayallerinizdeki Tatil İçin Erken Rezervasyon Fırsatlarını Kaçırmayın

Bursa Cumalıkızık Gölyazı Turu

Bursa, Cumalıkızık, Apollonia Gölü, Gölyazı Turu

Bursa Cumalıkızık Gölyazı Turu

Tur Bilgileri

 • Tarih 04-05 Mayıs 2024/ 12-13 Ekim 2024
 • Süre 1 Gece 2 Gün
 • Fiyat 2650 TL
 • Ödeme Koşulları
  Tek Kişilik Oda İki Kişilik Odada Kişibaşı Üç Kişilik Odada Kişibaşı
  3250 2650 2450
  7-12 Yaş Çocuk Ücreti 3-6 Yaş Çocuk Ücreti 0-2 Yaş Çocuk Ücreti
  1990 0 0

   

N

1.GÜN: ANKARA, BURSA
Sabah saat 07.15 Necatibey Caddesi Demirtepe Köprüsü altında buluşma ve hareket. Öğle saatlerinde Bursa'ya varış. Öğle yemeği için verilecek serbest zaman. Bursa'nın en güzel seyir teraslarına sahip olan, Bursa ovasına tepeden hakim konumdaki Tophane Meydanı ziyareti ile Bursa gezimize başlıyoruz. İsmini geçmişte ramazan aylarında iftar ve sahur vaktini haber vermek amacıyla patlatılan toplardan alan Tophane Meydanı'nda tarihi savaş toplarının yanı sıra, saat kulesi,  Osmanlı Devleti'nin kurucusu olan Osman Gazi Osmangazi ve Orhangazi Türbeleri, seyir terası, Kurtuluş Savaşı Şehitliği, asırlık çınar ağaçları ve çay bahçeleri yer almaktadır. Bursa’nın tarihi sembollerinden olan Ulu Cami'yi ve bir zamanlar ipek kozası ticareti yapıldığı için Koza Han olarak adlandırılan tarihi mekanı ziyaret ediyoruz. Buradan Yeşil Külliye'ye geçiyoruz. Külliye içerisinde bulunan, Osmanlı Devleti’nin ikinci kurucusu kabul edilen Çelebi Mehmed ve ailesinin  kabirlerinin bulunduğu Yeşil Türbe, mimar Hacı İvaz Paşa tarafından 15. Yüzyıl başlarında planlanan Yeşil Cami ve Evliya Çelebi'nin Seyahatname’sinde bahsettiği  Irgandı Köprüsü ziyaretlerimiz ile gezimizi tamamlıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Bursa’daki otelimizde.


2.GÜN: CUMALIKIZIK, GÖLYAZI
 Bursa’daki otelimizden kahvaltı sonrası hareket. Osmanlılar'ın Bursa'da ilk yerleştikleri bölgelerden olan Cumalıkızık köyüne gidiyoruz. Bir vakıf köyü olarak kurulan köyde, tarihi doku çok iyi korunmuştur ve Osmanlı erken döneminin kırsal kesim sivil mimari örnekleri günümüze ulaşmayı başarmıştır. Bu özelliği nedeniyle çok ilgi çeken ve ziyaret edilen bir yerleşim yeri olmuştur. Sık sık tarihsel filmlere mekan olmaktadır. Köyün taş ile kaplı yollarından yürüyerek tarihi evlerin arasından Cumalıkızık Köy Müzesine gidiyoruz. Mektupçular Çay bahçesinde  kahve molası veriyoruz. Bursa’nın en zengin antik yerleşim yerlerinden birisi olan Uluabat (Apollonia) gölü kıyısındaki Gölyazı yerleşimine doğru yola çıkıyoruz. Bugün “ağlayan ağaç” adıyla anılan ve Gölyazı'nın yarımadayla bağlantısını sağlayan köprünün başında bulunan 750 yıllık çınar ağacının önünde fotoğraf molası veriyoruz. Osmanlı döneminde Türklerle Rumların bir arada yaşadığı ve Rumların çoğunlukta olduğu bir yerleşim merkeziydi. 1924 yılında mübadele anlaşması ile çoğunlukla Selanik civarından gelen Türk göçmenler Gölyazı ve çevresi ile uyum sağlamışlardır. Pelikanlar, leylekler ve diğer yabani su kuşlarının  civarınızda dolaştığı bu muhteşem yerleşimde göl kıyısında gezinti için  serbest zaman veriyoruz.  Gölyazı’ya veda ederek Ankara’ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam saat 22.30 sularında Ankara'ya varıyoruz.


ULAŞIM


Ulaşım araçları turlarımıza katılım sağlayan kişi sayısına göre belirlenmektedir.  10-17 kişi arası minibüs, 18-35 kişi arası midibüs, 35-50 kişi arası katılımcı olması halinde otobüs ile turlarımız gerçekleştirilmektedir.

KONAKLAMA

Bursa Anatolia Hotel, Royal Thermal Otel vb.

Yarım Pansiyon 1 gece konaklama


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Özel ulaşım, otelde konaklama(1), kahvaltı(1), akşam yemeği(1), seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV


ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
İlk gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri, ikinci gün aksam yemeği, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.


DURAKLAR
1- 07:15 Necatibey Caddesi Demirtepe Köprüsü altı

2- 07:40 Bahçelievler Milli Kütüphane

3- 07:43 Söğütözü Armada AVM önü

4- 07:48 Eskişehir yolu Ümitköy Köprüsü altı

5- 07:50 Mesa Koru Sitesi Migros Karşısı

 

ÖNEMLİ NOT: İlan edilen tur fiyatlarımız 30.01.2024 tarihine kadar rezervasyonu yapılan ve % 30 peşinatı ödenmiş turlar için geçerlidir.  Bu tarihten sonra yapılan rezervasyonlar için oluşabilecek fiyat farkları tur ücretine yansıtılır.

 

Bursa