Kahraman Hisar

En iyi tur seçeneklerini inceleyin . Hayallerinizdeki Tatil İçin Erken Rezervasyon Fırsatlarını Kaçırmayın

Sivrihisar- Pessinus-Gordion Turu

Sivrihisar- Pessinus-Gordion Turu

Sivrihisar- Pessinus-Gordion Turu

Tur Bilgileri

 • Tarih 6 Nisan 2024/ 2 Kasım 2024
 • Süre Günübirlik
 • Fiyat 675 TL
 • Ödeme Koşulları
   
  Tek Kişilik Oda İki Kişilik Odada Kişibaşı Üç Kişilik Odada Kişibaşı
       
  7-12 Yaş Çocuk Ücreti 3-6 Yaş Çocuk Ücreti 0-2 Yaş Çocuk Ücreti
       

   

N

Sabah saat 07.30 da  Necatibey Demirtepe Köprüsü altında  buluşma ve hareket. 09:00 civarında  Sivrihisar’a varış ve  öncelikle Sivrihisar yöresinin kilimlerinin sergilendiği  Kilim Müzesi’ni geziyoruz.  UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Selçuklu döneminden günümüze ulaşan Anadolu’nun nadir ahşap direkli camilerinin en büyüğü olan Sivrihisar Ulu Camiini ziyaret ediyoruz.  Ulu Cami karşısında bulunan, Melikşah tarafından şehit edilen kardeşi Sultan Şah için 1328 yılında yaptırılmış olan Selçuklu sanatının güzel bir örneği Alemşah Kümbetini görüyoruz.  Sivrihisar’ın simgelerinden biri olan şehrin kuzeyinde bulunan kayalıklar üzerinde yer alan, 1899 yılında  Belediye Başkanı Yüzügüllü Hacı Mehmet Efendi tarafından yaptırıldığı kaydedilen Saat Kulesini ziyaret ediyoruz. Metin Yurdanur Açık Hava Heykel Müzesi, Surp Yerrortutyun kilisesi ve  hamamı, Aziz Mahmut Hüdai Camisini ve Hazinedar Necibiddin Mustafa’nın kendi adına 1274 yılında yaptırdığı, 15. yüzyıla tarihlenen resimlerle  bezenmiş,  Mekke, Medine, Kudüs minyatürlerinin resmedildiği Hazinedar Mescidini geziyoruz.  Öğle yemeğini Sivrihisar’da otantik bir mekanda alıyoruz.  Buradan Sivrihisar yakınında bulunan Frigya Kralı Midas tarafından Kibele kültünün kutsal kenti olarak kurulmuş olan, Pessinus Antik Kenti’ni ziyaret ediyoruz.  Tapınak ve tiyatroyu geziyor ve  fotoğraflıyoruz.  Sonraki durağımız Frigya’nın başkenti olan Gordion.  Gordion Müzesini ve Midas tümülüsünü gezdikten sonra Ankara’ya dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Akşam saat 19:30 civarında  Ankara’ya varış.

 

ULAŞIM

Midibüs veya Minibüs ile

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Özel ulaşım, rehberlik hizmetleri, milli park ve özel müze giriş ücretleri, KDV

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, öğle yemeği ve akşam yemeği

Konuklarımızın T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerinden indirimli faydalanabilmeleri için tur öncesinde bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL)  almaları tavsiye olunur. 

DURAKLAR

1- 07.15 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı

3- 07.40 Milli Kütüphane - Bahçelievler

4- 07.43 Söğütözü-Armada önü

5- 07.45 Eskişehir yolu Bilkent Köprüsü altı

6- 07.48 Eskişehir yolu Ümitköy Köprüsü altı

7- 07.50 Eskişehir yolu Mesa Migros karşısı

8- 07.55 Yaşamkent BP Benzinlik önü

 

ÖNEMLİ NOT: İlan edilen tur fiyatlarımız 30.01.2024 tarihine kadar rezervasyonu yapılan ve % 30 peşinatı ödenmiş turlar için geçerlidir.  Bu tarihten sonra yapılan rezervasyonlar için oluşabilecek fiyat farkları tur ücretine yansıtılır.