Kahraman Hisar

En iyi tur seçeneklerini inceleyin . Hayallerinizdeki Tatil İçin Erken Rezervasyon Fırsatlarını Kaçırmayın

Konya-Sille-Kelebekler Vadisi Turu

Konya-Sille-Kelebekler Vadisi Turu

Konya-Sille-Kelebekler Vadisi Turu

Tur Bilgileri

 • Tarih 02 Mart 2024/18 Mayıs 2024
 • Süre Günübirlik
 • Fiyat 980 TL
 • Ödeme Koşulları
   
  Tek Kişilik Oda İki Kişilik Odada Kişibaşı Üç Kişilik Odada Kişibaşı
       
  7-12 Yaş Çocuk Ücreti 3-6 Yaş Çocuk Ücreti 0-2 Yaş Çocuk Ücreti
       

   

N

KONYA-SİLLE-KELEBEKLER VADİSİ TURU

Saat 07.15`te Necatibey Demirtepe Köprüsü altında buluşma ve hareket. Yaklaşık üç saatlik yolculuk sonrası, Konya’ya varış. Konya turumuza  Mevlana Müzesi  ile başlıyoruz.  Müzede, Mevlâna Celaleddin Rûmi ve  babası Bahaddin Veled’in   kabirlerinin bulunduğu Yeşil Türbe, Osmanlı döneminin ünlü hattatlarının seçkin eserleri ve Harem-i Şerif maketi gibi müzelik eşyaların sergilendiği Tilavet Odası,  Semahane, Derviş Hücreleri, Mutfak gibi mekanları gezdikten sonra , Anadolu Selçuklu Devleti devrinde şehrin ulu camisi olarak inşa ettirilmiş olan, Alaaddin Cami’sini geziyoruz.  Konya merkezde alınacak öğle yemeği  sonrasında,  13. yüzyıla ait en önemli Selçuklu medreselerinden biri olan Karatay Medresesi’ni ziyaret ediyor  ve buradan  Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’ne hareket ediyoruz.  Özellikle çocuklar için görülmeye değer bu muhteşem ortamda, 60 farklı türden 20.000’den fazla kelebek, zengin tropikal bitkiler arasında görülmeye değer bir manzara sergiliyorlar. Bahçe gezimizin ardından, Osmanlı döneminde Rum ahalinin yerleşik olduğu Sille'ye doğru yola çıkıyoruz. Köyde, yumuşak volkanik kayalara oyulmuş pek çok küçük kilise ve Osmanlı döneminden  mezar taşları günümüze kadar gelebilmiştir.  Yerleşimde, son zamanlarda restore edilen, İlk yapımı MS 327 yılına tarihlenen Başmelek Mikail Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Eski Rum evleri arasında dolaşmak,  fotoğraf çekmek ve çay-kahve içmek için serbest zaman veriyoruz.  Ankara’ya dönüş yolculuğu için otobüslerdeki yerimizi alıyoruz. Akşam 22:30 civarında Ankara’ya dönüş.

ULAŞIM

Ulaşım araçları turlarımıza katılım sağlayan kişi sayısına göre belirlenmektedir.  10-17 kişi arası minibüs, 18-35 kişi arası midibüs, 35-50 kişi arası katılımcı olması halinde otobüs ile turlarımız gerçekleştirilmektedir.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Özel araç ile ulaşım, seyahat güvence sigorta poliçesi, otobüste yapılacak ikramlar,  rehberlik hizmetleri ve KDV

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

İlk gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri, akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.

Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL)  alabilir  ve  T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.

DURAKLAR

1-07:15 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı

2-07:30 Bahçelievler Milli Kütüphane

3-07:40 Ufuk Üniversitesi Hastanesi önü

4-07:50 Keklikpınarı Yol Ayrımı

 

ÖNEMLİ NOT: İlan edilen tur fiyatlarımız 30.01.2024 tarihine kadar rezervasyonu yapılan ve % 30 peşinatı ödenmiş turlar için geçerlidir.  Bu tarihten sonra yapılan rezervasyonlar için oluşabilecek fiyat farkları tur ücretine yansıtılır.