Kahraman Hisar

En iyi tur seçeneklerini inceleyin . Hayallerinizdeki Tatil İçin Erken Rezervasyon Fırsatlarını Kaçırmayın

Safranbolu - Yörükköy

Safranbolu - Yörükköy - Cam Teras Turu

Safranbolu - Yörükköy

Tur Bilgileri

 • Tarih 06.04.2024
 • Süre Günübirlik
 • Fiyat 875 TL
 • Ödeme Koşulları
  Tek Kişilik Oda İki Kişilik Odada Kişibaşı Üç Kişilik Odada Kişibaşı
    875 TL  
  7-12 Yaş Çocuk Ücreti 3-6 Yaş Çocuk Ücreti 0-2 Yaş Çocuk Ücreti
       

   

N

Sabah saat 07.15 de Necatibey Caddesi Demirtepe Köprüsü altında konuklarımızla buluşuyoruz. Safranbolu'ya doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız  Safranbolu’ya  11 kilometre uzaklıkta bulunan Yörük Köyü olacaktır. Yörük Köyü’nün tarihi 11. Yüzyıla dek uzanmaktadır. Anadolu’nun Türkleşmesi sürecinde, Karadeniz’e ciddi bir göç gerçekleştirir ve Türk boyları bu bölgeye yerleşirler. Yörük Köyü, bugün hem tarihi evleri hem de meşhur baklavası ile gezilip görülmeye değer bir yerleşimdir. Burada, Kasım Sipahioğlu Konağı ve köyün gezilmesinden sonra Safranbolu’ya hareket. Her biri sanat eserini andıran yüzlerce yıllık konakları ve tarihi atmosferiyle UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren Safranbolu’da, Hıdırlık Tepesi’ne çıkarak tüm şehri panoramik olarak görüp fotoğraflayabileceğimiz ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Buradan Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusundaki güneş saati, Kaymakamlar Müze Evi, Cinci Hanı ve hamamı, Arastalar, İzzet Mehmet Paşa Camii, tarihi köy kahvehanesi, demirciler çarşısı, bakırcılar çarşısı, semerciler çarşısı gezileri sonrasında meşhur Safranbolu İmren Lokum İmalathanesi ve havuzlu başodayı görüyoruz. Safranbolu’dan Tokatlı Kanyonu’na doğru yola çıkıyoruz. Tokatlı Kanyonu üzerinde, yerden 80 metre yükseklikte yapılan,  Kristal Teras’tan (Cam seyir terası) eşsiz Kanyon manzarasını izliyoruz. Teras alanından, Sadrazam İzzet Mehmet Paşa tarafından Tokatlı Kanyonu üzerine yaptırılan İncekaya Su Kemeri'ni görebilirsiniz. Kanyon gezisi sonrasında dönüş yolculuğu. Akşam saat 23.00 sularında Ankara'ya varış.

ULAŞIM

Ulaşım araçları turlarımıza katılım sağlayan kişi sayısına göre belirlenmektedir.  10-17 kişi arası minibüs, 18-35 kişi arası midibüs, 35-50 kişi arası katılımcı olması halinde otobüs ile turlarımız gerçekleştirilmektedir.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Özel araç ile ulaşım,

Seyahat güvence sigorta poliçesi

Rehberlik hizmetleri ve KDV

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Kahvaltı

öğle ve akşam yemekleri

Müze ve örenyeri giriş ücretleri

 

DURAKLAR

1- 07:15 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı

2-07:30 Milli Kütüphane – Bahçelievler

3-07:35 Söğütözü-Armada önü

4-07:45 Eskişehir Yolu Ümitköy Köprüsü altı

5-07:50 Eskişehir Yolu Koru Sitesi Migros karşısı

6-07:55 Eryaman - Optimum önü

 

ÖNEMLİ NOT: İlan edilen tur fiyatlarımız 30.01.2024 tarihine kadar rezervasyonu yapılan ve % 30 peşinatı ödenmiş turlar için geçerlidir.  Bu tarihten sonra yapılan rezervasyonlar için oluşabilecek fiyat farkları tur ücretine yansıtılır.

 

Safranbolu